Naše jeřáby

22/04/2020

Co by na ně řekl da Vinci?

Od dob faraonů nebo technických nákresů středověkých stavitelů protekly Klenicí a Jizerou až do současnosti milióny kubíků vody. Jedno však po tisíciletích zůstává stejné. Využívání výkonných zdvihacích prostředků. Na Senior Resortu Štěpánka máme k tomuto účelu spolehlivé věžové jeřáby. Vybrali jsme si německého renomovaného dodavatele s více než 160letou tradicí výroby. Naši profesionální jeřábníci pracují někdy i s centimetrovou přesností. Přemisťují břemena vážící až 6,5 tuny. Na maximální vyložení 55 metrů materiál hmotnosti i 2 tuny a do výšky 40 metrů.


Založení až deset metrů do země

Ke stabilnímu fungování zdvihacího zařízení bylo až do 19. století zapotřebí obrovské fortelné dřevěné podnože, masivní dřevěné nosné konstrukce s důmyslným systémem kladek a lidské síly či páru koní. Dnes stabilitu zajišťujeme a veškerá zatížení přenášíme skrze ocelové příhradové konstrukce věže jeřábu do základu a podzemních až desetimetrových železobetonových pilot. Pohyb celého jeřábu (do dálky a po výšce) zajištuje silný elektromotor o výkonu 50 koní.

Tisíc operací za směnu

Stovky a stovky kamionů zásobí stavbu celkem vice než 20 tisíci tunami různého materiálu. I přesto, že máme na Resortu Štěpánka dva výkonné stavební jeřáby, nastávají situace, kdy bychom potřebovali současně čtyři takové pomocníky. Nebývá výjimkou kolem 1000 operací jedním jeřábem během jedné pracovní směny.


Že taková činnost může nabídnout nevšední pohledy z ptačí perspektivy, můžete vidět na našich fotkách. A že u toho někdy vzniknou zajímavé příběhy … Ale to zase někdy příště. Pěkné jaro vám všem.

Naše jeřáby
Aktuality - výpis všech
Chcete se zeptat na podrobnosti?Domluvte si s námi schůzku

Jsme si vědomi, že rozhodnutí o novém bydlení je pro vás důležitým životním krokem. Proto vám rádi odpovíme na jakékoliv dotazy.
Těšíme se na vás.