7 x „JAK“ může žít senior u nás spokojeně

12/07/2020

Ptáte se nás na mnoho různých konkrétních detailů o bydlení v resortu Štěpánka. Nejčastější dotazy můžete najít zde. Ostatní se vám pokusíme zodpovědět dnes také v tomto článku. Pokud byste potřebovali poradit s čímkoliv dalším, rádi vám pomůžeme, kontakt zde.

1. JAK může náš senior žít lépe?

Psychika má velký vliv na zdraví nás všech, seniorů nevyjímaje. Strachy, pocity bezmoci či závislosti mohou stárnoucímu člověku zbytečně snižovat kvalitu jeho života nebo dokonce jej zkrátit. Dostupnost mnoha praktických služeb a společenský život přímo v přízemí areálu Resortu Štěpánka nebo jeho zeleném okolí umožní seniorům žít důstojně, aktivně a psychicky v pohodě.

2. JAK je vhodné družstevní vlastnictví?

Senior nemusí nikomu dokazovat své příjmy ani si sám brát s nejistotou hypotéku. Na pořízení nového bydlení potřebuje pouze 30% z ceny bytu. Pro lepší přehled uvádíme níže příklad financování 1+kk.

Příklad financování pro A.3.16

Byt: 1 + kk | podlahová plocha bytu 38, 1 m2 + lodžie 7,5 m2. Podívat se na tento byt můžete zde. Kartu bytu s dispozicí v pdf - prohlédnout zde.

1. Splátka 30% = 776.970 Kč (při uzavření smlouvy)

2. Splátka např. 20% = 517.980,- Kč (při dokončení projektu/ volitelná mimořádná splátka)

3. Další splátky nesplacené části (v našem případě 50%) = 6.242 Kč/ měsíčně (po dobu 25 let při úrokové sazbě 3,15% p.a.). Zbývající část se financuje prostřednictvím hypotéčního úvěru družstva.

Naši klienti využívají velmi často také možnost doplatit částku bez navýšení naráz s dokončením projektu.

3. JAK zvládnout financování?

Družstevní podíl je děditelný (součástí dědictví). Potomci seniorů svým rodičům s novým bydlením pomáhají – buď pomohou vhodně prodat/pronajmout starý byt či dům nebo zafinancovat počáteční vklad (výše uvedených min. 30%). Následné splátky realizují společně nebo z částky za prodanou stávající nemovitost. Nové seniorské bydlení lze uhradit i celé naráz. Z projektu se tak stává rodinná investice. Později totiž mohou potomci byt pronajmout jinému seniorovi do doby, než dosáhnou věku, kdy v resortu budou moci oni sami bydlet (50+).

4. JAK to myslíme s tou rodinnou investicí?

Podílet se společně na financování je vhodné řešení pro potomky i stárnoucí seniory. Potomci mají jistotu, že bude o jejich rodiče vždy postaráno (i když budou třeba daleko nebo v momentální časové tísni). A senior stráví svůj podzim života v klidu, se službami pod jednou střechou, bez obav z osamocení nebo závislosti na potomcích.

5. JAK se bude v resortu bydlet?

Senior nemusí sedět celé dny osamocen ve velkém bytě či prázdném domě a jen pasivně čekat na své potomky a vnoučata. Nemusí se dívat na zahradu, kterou už fyzicky nezvládá nebo mít strach jak vyjde schody do třetího patra (v domě bez výtahu), když uklouzne v zimě na chodníku. Může mít pohodlný nový byt vhodně přizpůsobený svému zdravotnímu stavu a jistotu okamžité zdravotní péče přímo v areálu. A mimochodem ve Štěpánce jsou v každé budově výtahy dva (pro jistotu, kdyby se jeden porouchal nebo měl revizi apod.).

6. JAK lze prožít důchodový věk aktivně?

Senior nemusí mít společenský život jen v čekárnách u lékaře nebo před obchodem s potravinami. V resortu může takzvaně “v papučích“ sjet výtahem do přízemí, sám si tam nakoupit, naobědvat v jídelně, popovídat s kamarády v kavárně, posedět v blízkém altánu a účastnit se tak společenského života. Může se zapojit do různých akcí a kroužků v areálu, zajít si zde na pedikúru apod.

7. JAK jsme přišli na myšlenku bydlení pro seniory?

Stárneme všichni a i my jsme se kdysi s partou přátel zamýšleli, jak a kde bychom chtěli strávit svůj podzim života. To nás přivedlo na myšlenku společného bydlení a služeb, kterou jsme nakonec propojili se svými celoživotními zkušenostmi s rezidenčním developmentem v ČR i zahraničí. Náš příběh si můžete přečíst zde. Rozhovor s námi najdete zde.

7 x „JAK“ může žít senior u nás spokojeně
Aktuality - výpis všech
Chcete se zeptat na podrobnosti?Domluvte si s námi schůzku

Jsme si vědomi, že rozhodnutí o novém bydlení je pro vás důležitým životním krokem. Proto vám rádi odpovíme na jakékoliv dotazy.
Těšíme se na vás.