426 okenních otvorů

28/08/2020

Aktuální výzvou v Senior Resortu Štěpánka je 426 okenních otvorů v obvodových stěnách všech budov bydlení pro seniory. Okna i balkonové dveře vysoké kvality přispějí (díky svým rozměrům a nadstandardnímu technickému provedení společně se všemi navazujícími prvky) v každém seniorském bytě našeho resortu ke skvělé světelné a tepelné pohodě, k soukromí a vysokému komfortu a současně umožní pohodlný bezbariérový pohyb mezi byty a navazujícími lodžiemi, balkony či terasami.

Všechny výplně okenních otvorů jsou vyrobeny z prémiového sedmi-komorového profilu typu 88MD s probarveným jádrem německého renomovaného výrobce Trocal, kašírovaného z vnitřní a vnější strany profilu v odstínu antracitově šedé. Okna jsou zasklena termo-izolačním trojsklem, mají součinitel prostupu tepla Uw méně než 0,75 W/m2K a zvýšenou stavební neprůzvučnost Rw 38dB. Celkově příjemný dojem z okenních prvků dotváří i vkusně zvolené kování od výrobce Roto v odstínu titan, vnitřní DTD (dřevotřískové) parapety bílé barvy a venkovní hliníkové parapety tažené lakované v antracitové barvě. Při průchodu z bytu na lodžii, balkon či terasu lze volně a bez překážky pohodlně projít. Spodní profil rámu okna v místě balkonových dveří, který běžně musíte překračovat, u nás nenajdete.

Polovina budovy A má již dnes namontována okna a balkonové dveře, tedy nepříjemný vítr z posledních dnů nemá už uvnitř žádnou šanci. S tepelným dotěsněním jsme provedli uzavření spár mezi okny a navazující konstrukcí prostřednictvím parotěsné folie z vnitřní strany a vodotěsné folie ze strany vnější. Toto technické řešení má zamezit pronikání vlhkosti do konstrukce domu a případnému vzniku plísní.

Kvalitní okna a dveře přispívají k dosažení energetické třídy A obálky budov Senior Resortu Štěpánka, ke snížení energetické náročnosti, a tím i k výraznému snížení nákladů na spotřebu tepelné energie.

Našim cílem je, aby projekt bydlení pro seniory byl dlouhodobě udržitelný, s co nejmenšími nároky na údržbu a projekčně přiměřeně nadčasový. Okna a dveře, které jsme zvolili, k naplnění těchto kritérií nemalou měrou přispívají.

426 okenních otvorů
Aktuality - výpis všech
Chcete se zeptat na podrobnosti?Domluvte si s námi schůzku

Jsme si vědomi, že rozhodnutí o novém bydlení je pro vás důležitým životním krokem. Proto vám rádi odpovíme na jakékoliv dotazy.
Těšíme se na vás.