Podzimní zamyšlení Bohumila Macha: “Buďme silní a spolu”

31/10/2020

"Většina z nás má asi ráda podzim a jeho pestrou paletu barev od sytě červené přes žlutou až k temně zelené, kterou nás moudrá matka příroda obdařuje každý rok. Nevadí ani chladná sychravá rána vystřídaná odpoledními hřejivými paprsky slunce. Můžeme tak ještě usednout na lavičku v parku, pozorovat padání zlatavého listí a těšit se na změnu času, abychom si mohli o hodinu přispat.

Ne jinak by tomu bylo i letos, nebýt Covidu 19, který mnohým z nás méně či více zasáhl do života. Po určitou dobu to vypadalo, že se s některými následky budeme umět díky technickým vymoženostem rychle vypořádat, dočasně se uskrovnit a navzájem si pomáhat. Na jaře to, myslím, zafungovalo dobře. Možná jsme to ustáli i díky respektu vůči něčemu novému a neznámému. Jak to zvládneme nyní na podzim a v zimě, záleží asi i na každém z nás. Mně v rodině v posledních dnech (díky covidu) navždy odešly dvě milované, starší a celkem zdravé osoby, kterým se zdravotnická zařízení stala osudnými. O to více mě mrzí chování některé části naší společnosti a názory, že opatření jsou stejně k ničemu. Jako by nám vůbec nedocházelo, “co může nastat, když…”.

Bylo by určitě velmi škodlivé, se nyní navzájem strašit a strachu podléhat. Nevěříme-li našim státním reprezentantům, uchovejme si víru alespoň v to, že můžeme tuto situaci zvládnout návratem k pokoře, respektu, úctě, k obyčejné lidské slušnosti, zodpodědnosti a vzájemné ohleduplnosti. A vzpomenout si, co jsme jako společnost i jednotlivci určitých generací prožívali v listopadu 1989. Já věřím, že se nám to povede. Držme si vzájemně a společně palce.

Přeji vám všem pevné zdraví a děkuji našim klientům, příznivcům a kolegům za podporu a spolupráci v této době."

Bohumil Mach

Podzimní zamyšlení Bohumila Macha: “Buďme silní a spolu”
Aktuality - výpis všech
Chcete se zeptat na podrobnosti?Domluvte si s námi schůzku

Jsme si vědomi, že rozhodnutí o novém bydlení je pro vás důležitým životním krokem. Proto vám rádi odpovíme na jakékoliv dotazy.
Těšíme se na vás.