Víte, jaký klenot leží v Mladé Boleslavi?

19/11/2020

Městské parky jsou plícemi velkých měst. A také místem ke sportu, odpočinku, k relaxaci, piknikům, setkávání i rozjímání. Bydlení v jejich blízkosti bývá pro většinu lidí nesplnitelným snem. Mladoboleslaváci jsou jistě pyšní, že mají svůj lesopark Štěpánka. Jsme si jisti, že dokáže sebevědomě konkurovat vyhlášeným lokalitám největších měst u nás. Poctivě jsme prošli ty nejvýznamnější - pražskou Stromovku, Letenské sady, Vyšehrad i Oboru Hvězda, stejně jako brněnské Lužánky a Kraví horu. Všechny jsou skvělé a Štěpánku lze k těmto skvostům směle zařadit. Je výjimečným výtvorem předků i současníků a nabízí obyvatelům snad vše, co lze od městského parku očekávat.

Životodárná Klenice a stoleté stromy
Voda je velmi přitažlivým prvkem každé zahrady i parku. Lesoparkem Štěpánka protéká Klenice v celé jeho délce. Nabízí četná zastavení s lavičkami podél cest i mimo ně, poskytuje malebné výhledy a ochlazení ve stínu stoletých stromů. Pro ty, kterým nestačí posezení u vodního toku, je tu opravdové Molo u Klenice s veverkami, kde jsme v létě v příjemném stínu a za mírného pohupování téměř usnuli. A mít k posezení ještě nějaké pečivo, můžete si být jisti, že všudypřítomné divoké kachny si pro sousto přijdou až k vám.

Je libo relaxaci nebo aktivní pohyb?
Krytý hudební pavilon je tím pravým místem pro individuální či skupinové relaxace. Komu vyhovují víc veliké otevřené prosluněné prostory, uspokojení nalezne na Piknikové či Herní louce. Při orientaci v parku pomáhá přehledný ukazatel všech atrakcí a zajímavostí umístěný hned u jednoho ze vstupů (od města). U dalšího vstupu (od městského bazénu) najdete vyznačení trasy běžeckého okruhu, který je zařazen mezi devadesát pětikilometrových “Mattoni Free Run” okruhů po celé České republice. Všichni milovníci běhání si přijdou ve Štěpánce na své díky pestré nabídce a možnostem tréninku v každou roční dobu. Od počátečního rozcvičení (ve venkovní “parkové tělocvičně”), přes vytrvalostní běh (5km okruh je možno zvětšit až na 12 km), silový trénink (výběhy s převýšením 25m na vzdálenost 150 m jsou opravdu velmi výživné a prověří kondici) až po sprinty (dvě stě až tři sta metrové rovinky). Je báječné si po běhání odskočit a zaplavat v krytém bazénu (na okraji parku).

Nordic walking, běh, cyklo i tenis
Po cestě potkáváme cyklisty, kteří využili zvětšeného okruhu s prodloužením směrem k Olympii a vyšlapali po jedné z cyklostezek až na kopec Chlum. Pestrou nabídku sportovních aktivit doplňuje tréninková stěna a 10 tenisových antukových kurtů se zázemím. Sportovce i ty, co v parku jen relaxují,
může potěšit restaurace s občerstvením v blízkosti.

Štěpánka má “kouzlo osobnosti”
Štěpánka zkrátka žije svým životem po celý rok, je přitažlivá svými obměnami v každé roční době, stejně jako přes den nebo za nočního osvětlení. Jednou je ospalejší, jindy pulsuje svým rytmem. Byť jsme ve Štěpánce byli snad už tisíckrát, stále v ní objevujeme něco nového, dobíjí nám energii a nabízí i tolik potřebné zklidnění, životní rovnováhu a někdy i odpovědi na různé otázky.

Víte již, podle čeho naše seniorské bydlení nese svůj název?

Díky moc, Štěpánko, máme tě rádi, jsi prostě báječná!

Víte, jaký klenot leží v Mladé Boleslavi?
Aktuality - výpis všech
Chcete se zeptat na podrobnosti?Domluvte si s námi schůzku

Jsme si vědomi, že rozhodnutí o novém bydlení je pro vás důležitým životním krokem. Proto vám rádi odpovíme na jakékoliv dotazy.
Těšíme se na vás.