Lité podlahy, sádrové omítky a harmonie celku

17/12/2020

V Senior Resortu Štěpánka pokračujeme s pracemi venku i uvnitř. Významně jsme se posunuli, jak můžete vidět na fotkách.

Podlahy

Provádíme podlahy pod nášlapnou vrstvu z dlažby či vinylu pomocí technologie tzv. “litých podlah“. V koupelnách a WC aplikujeme průmyslově vyráběný cementový potěr s přísadami značky Cemflow. Zvolili jsme jej z důvodu rychlejšího zrání a odolnosti proti vlhkosti. V obytných místnostech aplikujeme Anhydlevel tloušťky kolem 55 mm, což je průmyslově vyráběná směs z mletého sádrovce, písku, vody a dalších přísad. Takto položené podlahy jsou pečlivě od-dilatovány od svislých konstrukcí, aby se nepřenášel hluk. I přes cenovou náročnost mají mnohé výhody, například velmi rychlá pokládka (již po 48 hodinách jsou pochůzí) a mají výbornou tepelnou vodivost (jsou tedy nejvhodnější konstrukcí pro podlahové vytápění). K dnešnímu dni položili naši kolegové podlahovou konstrukci již ve 40 bytech. Po potřebném vyzrání budeme pokračovat na dalších kompletačních činnostech, jako jsou například obklady a dlažby v koupelnách, malby nebo montáž zárubní.

Omítky vnitřní

Do interiérů jsme zvolili sádrové omítky. V současnosti jsou tím nejlepším a nejkvalitnějším na trhu. Tato povrchová úprava je na pohled velmi pěkná, výjimečně hladká a umožňuje dodatečné úpravy „bez fleků“. Znamená to, že pokud dojde v budoucnu k jejímu mechanickému poškození (např. při stěhování apod.), lze provést případnou opravu s neznatelným napojením na okolí poškození, čehož u klasických vápenocementových omítek těžko dosáhnete. Omítky máme hotové cca na dvou pětinách celkové výměry vnitřních omítek.

Omítky venkovní

Na více jak polovině celkové výměry jsme dokončili kontaktní zateplovací systém včetně kotvení, osazujeme parapety a nanášíme další vrstvu s výztužnou vložkou. Vyvzorkovali jsme strukturu a konečné barevné provedení venkovní tenkovrstvé probarvené omítky (vzory najdete na fotkách níže). Zvolili jsme takové odstíny, abychom navázali na kamenný obklad v přízemí, na barevně výrazné rámy výplní otvorů a zábradlí, na slunolamy, pergoly a okenní žaluzie.

Výjimečné místo k bydlení, odpočinku i aktivitám

Snažíme se, abychom sladili jednotlivé prvky na všech budovách dohromady spolu se zelení a dalšími artefakty v zahradě celého seniorského areálu. Cílem je vše vzájemně propojit a dosáhnout jednotného harmonického celku tak, aby byl celý areál příjemným místem k bydlení, odpočinku a dobití energie.

Lité podlahy, sádrové omítky a harmonie celku
Aktuality - výpis všech
Chcete se zeptat na podrobnosti?Domluvte si s námi schůzku

Jsme si vědomi, že rozhodnutí o novém bydlení je pro vás důležitým životním krokem. Proto vám rádi odpovíme na jakékoliv dotazy.
Těšíme se na vás.