Štěpánka nespí ani v zimě

16/02/2021

Slíbili jsme zejména našim příznivcům mimo Mladou Boleslav, že se do parku vrátíme v jiném ročním období, než když všechno rozkvétá, zelená se či zlátne. Dosavadní zima bohatá na sníh a mráz poskytla ve Štěpánce mnoho atrakcí a příležitostí k aktivnímu pohybu, prostor k meditacím a také možnost užít si té bílé nádhery kolem.

V místech kde během roku můžeme utužovat svou kondici (třeba v podobě výšlapů či lehkých výběhů do kopce), jsou dnes sáňkařské či bobové dráhy. Kdyby zamrzlé Molo u Klenice nebylo tak malé, šlo by vytáhnout i brusle. Když oblohu pokryjí těžké sněžné mraky, vzbuzuje Květná, Pikniková a Tréninková louka dojem velkých sněžných plání ze severu Evropy. Navíc nepravidelně rozparcelovaných příznivci bílých stop všech věkových kategorií, a to už si pak připadáme jako někde ve Finsku. Netrvá však dlouho a ze snění o severních dálkách na lavičce u cesty nás vytrhne jadrná mateřština z úst kolemjdoucího, který má evidentně příliš hladkou podrážku pro toto počasí :) Ale běžcům ani psím doprovodům stav zimních cestiček zjevně nevadí.

Ticho a klid u hudebního altánu a pocity úplné samoty zažíváme až v Havlíčkových sadech. Tady si skrze objektiv fotoaparátu znovu uvědomujeme, jak je skvělé, že seniorské bydlení Štěpánka leží tak blízko tomuto přírodnímu unikátu u centra města.

Štěpánka nespí ani v zimě
Aktuality - výpis všech
Chcete se zeptat na podrobnosti?Domluvte si s námi schůzku

Jsme si vědomi, že rozhodnutí o novém bydlení je pro vás důležitým životním krokem. Proto vám rádi odpovíme na jakékoliv dotazy.
Těšíme se na vás.