Dlažby a obklady v koupelnách

29/03/2021

Minulostí je doba, kdy jsme za kvalitními kalibrovanými obklady a dlažbou museli až k výrobcům na Apeninský či Pyrenejský poloostrov. Při návrhu designu obkladů koupelny jsme se zaměřili zejména na funkčnost, přirozené propojení s dalším obytným prostorem a nadčasovost řešení spočívající v jeho jednoduchosti s vyřešeným každým detailem. Věčnou inspirací v našich projektech včetně Resortu Štěpánka je vila Tugendhat v Brně od Ludwiga Mies van der Rohe, která ani po 90 letech neztratila nic ze své vnitřní krásy a půvabu spočívající v jednoduchosti, funkčnosti a vzájemných propojeních. Takovou koupelnu milovali naši prarodiče a ani naše rodiče nenechávala úplně chladnými. A také my se vracíme k jednoduchosti a čistým liniím.  

Nakonec naše požadavky plně uspokojil výrobce RAKO. Firma s tradicí výroby keramických výrobků v Čechách, zkušenostmi a zručností předávanou z generace na generaci již téměř 140 let splnila všechny naše nároky na kvalitu a vysokou užitnou hodnotu, nadčasový design, celkovou estetiku a funkčnost, rozměrovou stálost a potřebnou škálu barevných řešení umožňující desítky odlišných kombinací provedení koupelny v rámci nabídnutého standardu.

Počátkem března jsme zajistili stavební připravenost v potřebném rozsahu a zahájili pokládku keramické dlažby včetně obkladů stěn v budově A. Současně pokračujeme v chystání připravenosti ve zbývajících budovách B a C tak, abychom měli všech 184 koupelen v projektu seniorského bydlení v průběhu května dokončeno. Posuďte sami, jak to jde našim šikovným řemeslníkům od ruky.

Náhodnému řešení či místní improvizaci jsme neponechali žádný prostor, např. výběr konečné spárovačky pro každý typ barevného řešení dlažby a obkladu nám zabral několik dnů, než jsme dospěli k celkově sladěnému řešení.  Věříme, že i toto úsilí se vyplatilo, a že to za konečný výsledek v této části projektu seniorského bydlení opravdu stojí.

Nakonec zůstane už jen na vásjak dalším vybavením koupelny např. ručníky, osuškami, dózami, různými držáky či jinými artefakty vytvoříte z prostoru jedinečné soukromé místo nejen pro hygienu, ale i pro každodenní osvěžení, uvolnění a radost z pobytu v něm.

Dlažby a obklady v koupelnách
Aktuality - výpis všech
Chcete se zeptat na podrobnosti?Domluvte si s námi schůzku

Jsme si vědomi, že rozhodnutí o novém bydlení je pro vás důležitým životním krokem. Proto vám rádi odpovíme na jakékoliv dotazy.
Těšíme se na vás.